Neorenesanční Rezidence VŠEHRDOVA 3

Všehrdova, Praha 1

O nemovitosti

TENTO PROJEKT JE JIŽ ROZPRODÁN. Aktuálně pro Vás připravujeme další rezidenční projekt na Praze 1. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Historické jádro Prahy dostává novou Rezidenci v krásném neorenesančním měšťanském domě z konce 19. stol. ve Všehrdově ulici, jen pár minut jak od centra Prahy na druhém břehu Vltavy, tak od Kampy, Malostranského náměstí či Petřínských sadů v nejbližším okolí.

Precizní práce developera a citlivá rekonstrukce a restaurování pomáhají na světlo někdejší kráse tohoto původního malostranského domu, dnes rekonstruovaného s ohledem na luxusní a praktické bydlení současné době vlastní. Skvěle situované dispozice, nadčasový design se zachováním původních prvků a promyšlený interiérový potenciál uspokojí i nejnáročnější zájemce.

Rezidence Všehrdova 3 nabízí v 7-mi nadzemních podlažích 11 exkluzivních bytů s balkonem o velikostech 2+kk až 5+kk, kterým korunuje ve dvou nejvyšších podlažích prostorově i dispozičně velkorysý mezonet 5+1 na ploše 250 m2 s krbem. Pro dokonalý komfort budoucích obyvatel bude vystavěn nový výtah a kompletně zrekonstruovány i suterénní prostory.

Také ve společných prostorách budou zachovány stávající původní prvky včetně schodiště. Budoucí obyvatelé této nově nabízené komorní rezidence tak budou moci každodenně pohodlně vychutnávat atmosféru Malé Strany a Kampy nejen v okolí, ale i uvnitř svého domu.

HISTORIE

Pro někdejší nejbližší okolí tohoto krásného novorenesančního domu byly zejména pro jeho polohu na břehu řeky Vltavy charakteristické mlýny, zahrady u řeky, cihelna, ale i honosné domy a paláce, kterých je na Malé Straně bezpočet.

Tento neorenesanční dům byl po roční výstavbě v letech 1893-1894 kolaudován s číslem popisným 444. V té době dostala své jméno i nově vznikající ulice, do té doby uváděná jako bezejmenná. Inspirováno bylo českým humanistou a mistrem Univerzity Karlovy z přelomu 14. a 15. století, majitelem dvou domů v této oblasti - Viktorínem Kornelem ze Všehrd.

I tvůrci a stavitelé domu byli podobně jako Viktorín ve své době úspěšní. Byli jimi Ferdinand Korb a hradní stavitel Karel Fiala, tvůrce projektu a autor vícero domů kolem Kampy. Od samého počátku byl dům koncipován jako bytový a nájemní. Stavitelé sami pak obývali byty v 2. a 3. nadzemním podlaží. V domě byly i tehdy kolaudovány nebytové prostory – a to pro rukavičkářskou dílnu a písárnu a ve velkorysém suterénu pro sklady.

Po méně slavném období let 1952-1991 byl dům opět vrácen soukromému majiteli a v současnosti začíná psát svou novodobou historii 21. století.

Dokončení - jaro/léto 2017.